Kulttuuri Raahe









Kulttuuripalvelut

Kirkkokatu 28 (2. krs.)
92100 Raahe

Tilavaraukset
• Puh. 044 439 3232, kauppaporvari@raahe.fi
• Avoinna ma - pe klo 8 - 17

Raahesalin lipunmyynti
• Puh. 044 439 3237, lipunmyynti@raahe.fi
• Avoinna ma-pe klo 10 - 17 sekä tunti ennen tilaisuutta
• Meillä käy Smartum-, Virike- ja Tykysetelit sekä -kortit
• Muistathan, että lunastettu lippu on ostopäätös.
Emme palauta rahoja ostetuista lipuista.
• Myymme lippusi tapahtumaan kuin tapahtumaan!
Sopimuslomakkeen lipunmyyntiä varten saat ottamalla yhteyttä henkilökuntaamme. Lipunmyyntiprovisiomme on 5 %.
• Lippujen nettimyynti osoitteessa ticket.raahe.fi. Nyt voit ostaa lippusi luottokortin lisäksi myös verkkopankkitunnuksilla. Pdf-lippuun lisätään 1,80 € toimituskuluja.



Galleria Myötätuuli (3. krs)
• Avoinna ma-pe klo 10 - 17

Laskutusosoite:

Verkkolaskut:
TE003717918176
Verkkolaskuoperaattori Tieto Oyj
Välittäjätunnus 0037 0101 1385

Paperilaskut:
Raahen kaupunki / kulttuuripalvelut
Ostoreskontra
Sovionkatu 9
92100 Raahe

y-tunnus 1791817-6

Kulttuuripalveluiden henkilökunta

Piritta Rossi
Kulttuuritoimenjohtaja
puh. 044 439 3330
piritta.rossi@raahe.fi

Iiris Pahkala

Tapahtumasihteeri
puh. 044 439 3232
iiris.pahkala@raahe.fi

Sinikka Pollari

Kulttuuriohjaaja
puh. 044 439 3332
sinikka.pollari@raahe.fi

Riitta Pulli
Tapahtumasihteeri
puh. 044 439 3232
riitta.pulli@raahe.fi

Saara Hämäläinen
Toimistosihteeri
puh. 040 135 6788
saara.hamalainen@raahe.fi

Jari Roukala
Tekniikkavastaava
puh. 044 439 3235
jari.roukala@raahe.fi
raahesali@raahe.fi


Näytä suurempi kartta

Kauppaporvarin kulttuuri- ja kongressitilat
Kirkkokatu 28 (2. krs.)
92100 RAAHE

Raahesalin lipunmyynti
puh. 044 439 3237
lipunmyynti@raahe.fi
ticket.raahe.fi

Tilavaraukset
puh. 044 439 3232
kauppaporvari@raahe.fi

Kulttuuritoimisto
puh. 044 439 3330
kulttuuri@raahe.fi